PROJEKT "AKTYWNE KOBIETY"

DZIAŁANIE FEMA.06.04 AKTYWIZACJA ZAWODOWA BIERNYCH ZAWODOWO KOBIET
DOFINANSOWANIE PROJEKTU Z UE: 863 157,66 PLN

Okres realizacji projektu:

Projekt jest realizowany w okresie 01.06.2024 r. – 31.05.2025 r.

CELE PROJEKTU

Celem głównym projektu jest wspieranie zrównoważonego pod względem płci uczestnictwa w rynku pracy, równych warunków pracy oraz lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, w tym poprzez dostęp do przystępnej cenowo opieki nad dziećmi i osobami wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Wsparcie zostanie zapewnione 50 biernym kobietom w wieku produkcyjnym, w szczególności w wieku 18-29 lat, z wykształceniem min. ISCED 3 z wybranych gmin RWM (region Mazowiecki regionalny): miasto Radom, miasto Kozienice, gmina i miasto Iłża, gmina Pionki) w terminie od 01.06.2024 r. - 31.05.2025 r., poprzez realizację kompleksowego projektu dotyczącego aktywizacji zawodowej. Po zakończeniu projektu 66% kobiet znajdzie się w lepszej sytuacji na rynku pracy.

DLA KOGO?

Projekt ,,Aktywne Kobiety” skierowany jest do:

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie ,,Aktywne kobiety” zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych (dostępnych w zakładce REKRUTACJA).
Rekrutacja do projektu prowadzona jest w okresie od 01.06.2024 r. do wyczerpania miejsc.

ZASADY UCZESTNICTWA

Udział w projekcie jest bezpłatny.
Warunkiem uczestnictwa jest spełnienie wymogów określonych w regulaminie projektu, w tym przynależność do grupy docelowej projektu.

Zapewniamy:

DZIAŁANIA
PRZEWIDZIANE W PROJEKCIE

* Przed rozpoczęciem udziału w projekcie przeprowadzona zostanie ocena umiejętności cyfrowych.

1. Diagnoza sytuacji uczestniczek projektu na rynku pracy zgodnie z założeniami dotyczącymi narzędzia Indywidualnego Planu Działania
  2. Indywidualne wsparcie psychologicznie i poradnictwo zawodowe
  3. Szkolenia aktywizujące: uzupełnienie poziomu kompetencji cyfrowych
  4. Wzmocnienie kompetencji miękkich niezbędnych do poprawy pozycji na rynku pracy: Warsztaty Umiejętności Społecznych (WUS)
  5. Szkolenia aktywizujące: Podniesienie/aktualizacja kwalifikacji zawodowych poprzez realizację szkoleń zawodowych.
  6. Szkolenia aktywizujące: poszukiwania źródeł finansowania planowanych działalności, budowania i podtrzymywania kontaktów, w tym biznesowych
  7. Wsparcie pomostowe dla osób, które w czasie trwania projektu założą działalność gospodarczą (maksymalnie dla 10 osób)

EFEKTY
REALIZCJI PROJEKTU

Efektem wsparcia w ramach projektu będzie trwała integracja Uczestniczek Projektu na rynku pracy (ZATRUDNIENIE) poprzez realizacje założonych wskaźników oraz celów szczegółowych projektu, tj:

• wzrost kwalifikacji u minimum 40 kobiet,
  • uzupełnienie poziomu kompetencji cyfrowych u 50 kobiet,
  • wzrost umiejętności miękkich u 50 kobiet,
  • wzrost umiejętności poszukiwania przez 50 kobiet nisz na rynku pracy,
  • wzrost umiejętności poszukiwania finansowania planowanej działalności gospodarczych u 50 kobiet, w tym finansowanie wsparcia pomostowego dla 10 Uczestniczek Projektu,
  • wzrost motywacji do samozatrudnienia u 10 Uczestniczek Projektu,
  • wzrost umiejętności budowania i podtrzymywania kontaktów, w tym biznesowych z przedstawicielami związków pracodawców, pracodawcami pod potrzeby aktywności zawodowej przez 50 Uczestniczek Projektu,
  • promowanie w swoim środowisku rozwiązań wspierających równe traktowanie u 50 kobiet,
  • wzrost świadomości i wrażliwości na kwestie związane z zasadą niedyskryminację kobiet na rynku pracy oraz realizację zasady szeroko pojętej niedyskryminacji.

Cele szczegółowe zostaną osiągnięte do 31.05.2025r.

BIURO PROJEKTU W KOZIENICACH

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Kozienice, ul. Warszawska 9, II piętro

Tel. +48 727 400 872

W przypadku osób z niepełnosprawnością,
po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, możemy ustalić dogodne miejsce spotkania.

BIURO PROJEKTU W KOZIENICACH NA MAPIE

PROJEKT ,,AKTYWNE KOBIETY” REALIZOWANY JEST PRZEZ
EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ – FUNDACJĘ NOWY STAW
W RAMACH PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAZOWSZA 2021-2027
DZIAŁANIE FEMA.06.04 AKTYWIZACJA ZAWODOWA BIERNYCH ZAWODOWO KOBIET

Całkowita wartość projektu: 1 015 479,60 PLN w tym dofinansowanie projektu z UE: 863 157,66 PLN
OKRES REALIZACJI PROJEKTU: 01.06.2024 r. – 31.05.2025 r.