PROJEKT "RESTART ZAWODOWY"

O PROJEKCIE

Projekt „RESTART ZAWODOWY” jest realizowany przez
Europejski Dom Spotkań-Fundację Nowy Staw.

Projekt„Restart zawodowy” jest realizowany przez Europejski Dom Spotkań-Fundację Nowy Staw. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

Całkowity budżet projektu: 2 070 741,55 zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w kwocie 1 967 204, 47 zł.

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.04.2024 r. do 31.03.2026 r.

CELE PROJEKTU

Głównym celem projektu jest wzrost potencjału adaptacyjnego do zmian zachodzących na rynku pracy na terenie województwa lubelskiego 120 osób (w tym min. 72 kobiet): pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia lub osób zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika, osób odchodzących z rolnictwa mieszkających na terenie województwa lubelskiego w terminie do 31.03.2026 r.

Rezultat projektu:

• 60 Uczestników/-czek Projektu
    (36 kobiet, 24 mężczyzn)
    w wyniku realizacji wsparcia z zakresu outplacement/ poprawy środowiska pracy podejmie pracę lub będzie kontynuować zatrudnienie,
  • 60 Uczestników/-czek Projektu
    (36 kobiet, 24 mężczyzn)
    uzyska kwalifikacje lub kompetencje.

Dla kogo?

PROJEKT SKIEROWANY JEST DO

a w szczególności do:

Główne działania:

1. Diagnoza potrzeb Uczestnika/czki Projektu.
  2. Wsparcie psychologiczne oraz warsztaty z kompetencji społecznych.
  3. Indywidualne pośrednictwo pracy.
  4. Szkolenie zawodowe zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem Uczestnika Projektu m.in.:
    • Kucharz/ Cukiernik/ Piekarz – do wyboru,
    • Sprzedawca z fakturowaniem i obsługą kasy fiskalnej,
    • Magazynier z obsługą wózka widłowego,
    • Specjalista ds. rozliczeń finansowych i księgowych,
    • E- marketing,
    • Obsługa programów.
  5. Staż zawodowy (3 lub 4 miesięczne).

Zapewniamy:

• zwroty kosztów dojazdu dla 50 % Uczestników/czek Projektu,
  • materiały biurowe: teczka, notes, długopis,
  • przerwę kawową,
  • w przypadku zajęć stacjonarnych trwających w ciągu dnia min. 6 godzin dydaktycznych - wyżywienie w czasie szkoleń,
  • certyfikat o ukończeniu szkolenia zawodowego,
  • badania lekarskie przed stażem,
  • ubezpieczenie NNW podczas odbywania stażu,
  • stypendium stażowe.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie
zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych!

Rekrutacja będzie otwarta, prowadzona w trybie ciągłym, zgodnie z polityką równych szans i niedyskryminacji oraz zasadą równości płci, a także będzie uwzględniała potrzeby osób niepełnosprawnych. Beneficjent zastrzega sobie prawo do zmiany terminu rekrutacji oraz do wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji, w sytuacji gdy liczba osób zgłaszających się do projektu znacznie przekroczy liczbę dostępnych miejsc w projekcie.

Aplikuj do projektu

Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres Biura projektu, tj. Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw, ul. 3 Maja 18/5a, 20-078 Lublin lub (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym) w biurze bez barier architektonicznych przy ul. Krakowskie Przedmieście 28, 20-002 Lublin. W biurach przyjmowane będą dokumenty rekrutacyjne oraz udzielane informacje na temat realizacji projektu, czynne w dni robocze w godzinach od 9:00 do 15:30.

REKTUTACJA - WIĘCEJ INFORMACJI I DOKUMENTY DO POBRANIA

BIURO W LUBLINIE

PROJEKT "RESTART ZAWODOWY"

jest jest realizowany przez