Nasutowski Uniwersytet Ludowy

AKTUALNOŚCI W PROJEKCIE

Lipiec 2024

Relacja z Warsztatów Kulinarnych i Medialnych

W weekend 20-21 lipca 2024 roku, Dom Nasutów tętnił życiem dzięki dwóm warsztatom zorganizowanym w ramach Nasutowskiego Uniwersytetu Ludowego.

Warsztat Kulinarny

Uczestniczki warsztatu kulinarnego zdobyli wiedzę na temat kuchni staropolskiej oraz uczyli się przygotowywania tradycyjnych potraw regionalnych, takich jak zawijas nasutowski, kociołek z dynią, gołąbki z farszem ziemniaczanym i wiele innych.

Warsztat Medialny

Równocześnie odbywał się warsztat medialny, podczas którego uczestnicy mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce, przeprowadzając wywiady z kucharzami, pracując z kamerą i mikrofonem oraz dokumentując cały proces kulinarny.

Zapraszamy do obejrzenia ich relacji, gdzie dzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami!

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw
Lublin, 3-go Maja 18/5a, II piętro