Nasutowski Uniwersytet Ludowy

AKTUALNOŚCI W PROJEKCIE

Październik 2023

Warsztaty ekologiczno-pszczelarskie „Spotkania z Naturą”

W dniach 07-08.10.2023 Uczestnicy Nasutowskiego Uniwersytetu Ludowego wzięli udział w Warsztatach ekologiczno-pszczelarskich „Spotkania z Naturą”. Celem warsztatów było dostarczenie Uczestnikom wiedzy o środowisku, kształtowanie postaw przyjaznych naturze oraz propagowanie idei proekologicznych.

W ramach poruszanych tematów słuchacze zapoznali się m.in. z informacjami związanymi z zawodem pszczelarza, gospodarką pasieczną czy produktami pszczelimi. Można było także sprawdzić swoje umiejętności na zajęciach praktycznych, gdzie przygotowywano ramki oraz wtapiano w nie węzę. Uzupełnieniem spotkania była kąpiel leśna w Lesie Kozłowieckim, podczas której słuchacze ćwiczyli oddechy, swoją uważności oraz brali udział w herbatce w leśnym kręgu.

Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach. Poniżej krótka fotorelacja.

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw
Lublin, 3-go Maja 18/5a, II piętro