Nasutowski Uniwersytet Ludowy

AKTUALNOŚCI W PROJEKCIE

SIERPIEŃ 2023

warsztaty medialne

19 i 20 sierpnia br. w ramach projektu Nasutowski Uniwersytet Ludowy odbyła się pierwsza część Warsztatów medialnych.

Warsztaty prowadzone przez dziennikarza-praktyka, wykładowcę akademickiego stanowiły część teoretyczną i praktyczną. Pierwszego dnia uczestnicy zagłębili się w teorię dziennikarską. Rozmawiali o zasadach tworzenia tekstów, przeprowadzeniu wywiadów, o etyce i prawie prasowym, zasadach dress code dziennikarzy telewizyjnych, jak również o zasadach tworzenia materiałów telewizyjnych i tworzeniu relacji “live”.

Następnego dnia teorie wykorzystano w praktyce. Młode osoby, które chciały poszerzyć swoją wiedzę na temat dziennikarstwa wraz z prowadzącym warsztatów przygotowywały relację na żywo na poszczególne tematy, próbowały opanować stres przed kamerą, nabyć nawyki w zadawaniu dobrych pytań podczas wywiadów. Dodatkowo zajęli się pisaniem tekstów informacyjnych, a także przyciągających tytułów do już gotowych tekstów informacyjnych.

Celem warsztatów było przygotowanie przyszłych uczestników Ekonomicznego Forum Młodych Liderów do przeprowadzenia wywiadów i rozmowy z panelistami i innymi gośćmi wydarzenia.

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw
Lublin, 3-go Maja 18/5a, II piętro