Od 1 stycznia 2024 r. realizujemy projekt pt. "Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu" współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu.
W celu opracowania Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu przeprowadzone zostały:
Na podstawie analizy desk research oraz wyników przeprowadzonych badań, eksperci opracują Program, w skład którego będą wchodziły następujące elementy:
PROGRAM ŁAMANIA STEREOTYPÓW / PDF
Zapraszamy do zapoznania się z „PROGRAMEM ŁAMANIA STEREOTYPÓW DOTYCZĄCYCH OSÓB W SPEKTRUM AUTYZMU”. Program powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W Programie zawarte są następujące elementy: rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej, w tym wśród pracodawców, informacje przydatne pracodawcom jak współpracować z osobami w spektrum, rekomendacje dla doradców zawodowych oraz dla psychologów szkolnych i wychowawców przedszkolnych.
Zapraszamy do obejrzenia filmu nagranego przez Europejski Dom Spotkań Fundację Nowy Staw w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Film przybliża nam jakimi pracownikami są osoby w spektrum autyzmu.
Opracowana zostanie graficzna wersja Programu, tak aby była atrakcyjna dla użytkowników. Powstanie też film prezentujący Program. Program i film zostaną upowszechnione na stronie www i FB Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw, w artykułach do czasopism. Informacje o Produkcie i zamieszczonym filmie zostaną wysłane mailem do instytucji, które będą mogły wykorzystać go w swojej pracy.
Poza tym, że wypracowany Program będzie upowszechniony w ramach projektu, wypracowane materiały w Programie mogą posłużyć do zorganizowania ogólnokrajowej kampanii społecznej przeprowadzonej po zakończeniu projektu, w ramach innych środków finansowych. W Programie zostaną przedstawione założenia do przeprowadzenia takiej ogólnopolskiej kampanii społecznej.
Agata Dziubińska-Gawlik, Anna Prokopiak, Beata Romejko, Maciej Wodziński
apraszamy do zapoznania się z „Analizą występujących stereotypów na temat osób w spektrum autyzmu”. Analiza powstała w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Wraz z analizą powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Materiały te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Agata Dziubińska-Gawlik
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań pt. „Perspektywy społeczeństwa na temat osób w spektrum autyzmu. Raport z badań socjologicznych na podstawie Zogniskowanych Wywiadów Pogłębionych”. Raport powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Łącznie powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Raporty te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Agata Dziubińska-Gawlik
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań pt. „Perspektywy pracodawców na temat osób w spektrum autyzmu. Raport z badań socjologicznych na podstawie Zogniskowanych Wywiadów Pogłębionych”. Raport powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Łącznie powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Raporty te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Beata Romejko
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań pt. „Badania terapeutów pracujących z osobami w spektrum autyzmu na podstawie Zogniskowanych Wywiadów Grupowych (FGI)”. Raport powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Łącznie powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Raporty te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Beata Romejko
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań pt. „ Badania osób w spektrum autyzmu na podstawie indywidualnych wywiadów pogłębionych (IDI)”. Raport powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Łącznie powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Raporty te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Beata Romejko
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań pt. „Badania pedagogów szkolnych na temat spektrum autyzmu na podstawie Indywidualnych Wywiadów Pogłębionych”. Raport powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Łącznie powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Raporty te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Agata Dziubińska-Gawlik
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań pt. „Perspektywy pracodawców na temat osób w spektrum autyzmu. Raport z badań socjologicznych na podstawie Indywidualnych Wywiadów Pogłębionych”. Raport powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Łącznie powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Raporty te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Agata Dziubińska-Gawlik
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań pt. „Perspektywy wychowawców przedszkolnych na temat spektrum autyzmu. Raport z badań socjologicznych na podstawie Indywidualnych Wywiadów Pogłębionych”. Raport powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Łącznie powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Raporty te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Beata Romejko
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań pt. „Badania rodziców dorosłych osób w spektrum autyzmu na podstawie Indywidualnych Wywiadów Pogłębionych”. Raport powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Łącznie powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Raporty te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Agata Dziubińska-Gawlik
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań pt. „Perspektywy współpracowników na temat osób w spektrum autyzmu Raport z badań socjologicznych na podstawie Indywidualnych Wywiadów Pogłębionych”. Raport powstał w ramach projektu pt. „Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Łącznie powstało 9 raportów badawczych dotyczących spektrum autyzmu. Raporty te zostaną wykorzystane do opracowania „Programu łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu” zawierającego rekomendacje do prowadzenia kampanii społecznej niwelującej stereotypy postrzegania osób w spektrum autyzmu w społeczeństwie oraz wśród pracodawców.
Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych