Wśród uczestników projektu 77 osób zakończyło staże zawodowe, część osób otrzymało z sukcesem umowę o pracę.Wszystkim gratulujemy zdobytego doświadczenia, uzyskania nowych kwalifikacji i umiejętności!
Wszystkich niezatrudnionych Uczestników zapraszamy do kontaktu z Trenerem Zatrudnienia Wspomaganego oraz zachęcamy do aktywnego poszukiwania pracy.
Miło nam poinformować, że 17 osób wśród Uczestników Projektu uzyskało kontynuację staży zawodowych u pracodawców z czego 3 osoby będzie kontynuować staż o 1 miesiąc a pozostałe 14 osób aż o 2 miesiące. Mamy nadzieje, że wydłużony okres stażu zawodowego spowoduje zwiększenie szans na zatrudnienie uczestników w firmie pracodawcy.
Osobom kończącym staż oraz ich pracodawcom przypominamy, iż po zakończonym stażu na adres Fundacji Nowy Staw należy przesłać uzupełnioną i podpisaną:
Wzory w/w dokumentów stanowią zał. do podpisanej umowy stażowej. W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu. Przypominamy i serdecznie zapraszamy tych Państwa którzy zakończyli staż na konsultacje indywidualne i telefoniczne z Trenerem Zatrudnienia Wspomagania dla osób Niepełnosprawnych.
Osobom odbywającym staż i zainteresowanym zwrotem kosztów dojazdu na staż przypominamy, iż celem uzyskania zwrotu środków finansowych należy na adres Fundacji Nowy Staw przesłać uzupełniony i podpisany formularz zwrotu kosztów dojazdu z odpowiednimi załącznikami w przypadku dojazdu komunikacją publiczną lub samochodem prywatnym.
Formularze zwrotu są dostępne w zakładce DO POBRANIA.
Wszystkim uczestnikom projektu przypominamy o spotkaniach z Trenerem zatrudnienia wspomaganego dla Osób Niepełnosprawnych. Tel. do trenera: 511 403 155
W czerwcu kolejna i ostatnia grupa uczestników rozpoczęła staże zawodowe w sumie 33 osoby. Przed rozpoczęciem staży wszyscy uczestnicy przeszli wsparcie w postaci indywidualnych spotkań z Pośrednikiem pracy, podczas wsparcia Uczestnicy redagowali list motywacyjny oraz CV.
Wszystkim uczestnikom projektu przypominamy o spotkaniach z Trenerem zatrudnienia wspomaganego dla Osób Niepełnosprawnych. Tel. do trenera: 511 403 155
W maju ostatnia VII grupa licząca 14 osób rozpoczęła szkolenie w zakresie Pracownik obsługi biurowej w Lubartowie w terminie od 07 do 30 maja 2018. Do grupy stażystów dołączyło kolejne 41 osób którzy rozpoczęli 3 miesięczne staże zawodowe u pracodawców na terenie Chełma, Hrubieszowa oraz Lublina.
Staże to forma wsparcia która pozwoli Uczestnikom zdobyć doświadczenie zawodowe niezbędne na rynku pracy. Przypominamy, że w ramach stażu przysługuje miesięczne stypendium stażowe. Prosimy o skrupulatne i terminowe przesyłanie na adres Fundacji Nowy Staw uzupełnionych list obecności po każdym odbytym miesiącu stażu.
Wszystkim uczestnikom projektu przypominamy o spotkaniach z Trenerem zatrudnienia wspomaganego dla Osób Niepełnosprawnych. Tel. do trenera: 511 403 155
Z początkiem kwietnia tj. od 05.04.2018 rozpoczęliśmy szkolenia zawodowe dla IV gr Lublin w zakresie Pracownik Obsługi Biurowej oraz z dniem 26.04.2018 kolejna grupa VI rozpoczęła szkolenie Pracownik Gospodarczy w Lubartowie. Szkolenia będą zakończone egzaminem zewnętrznym. Miło nam poinformować, że pierwsze 7 osób wśród grona Uczestników Projektu rozpoczęło w tym miesiącu 5 miesięczne staże zawodowe. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy i sukcesów zawodowych!
Wszystkim uczestnikom projektu przypominamy o spotkaniach z Trenerem zatrudnienia wspomaganego dla Osób Niepełnosprawnych. Tel. do trenera: 511 403 155
W marcu przeprowadzono dla gr VI i gr VII zajęcia w ramach Warsztatów grupowych i indywidualnych.
W grupie IV i gr V odpowiednio w dniach 24 i 27 marca 2018 i 8,10 marca 2018 odbyły się zajęcia w ramach grupowego poradnictwa zawodowego.
W dniach 21-24 marca odbyło się pierwsze spotkanie z pośrednikiem pracy dla grupy V z Chełma.
26.03.2018 rozpoczęły się szkolenia Technik sprzedaży z elementami e-marketingu dla grup I –Hrubieszów i III – Chełm, które potrwają do drugiej połowy kwietnia oraz od 28.03.2018 rozpoczęły się szkolenia Pracownik Gospodarczy z uprawnieniami energetycznymi dla grupy II – Hrubieszów i gr V – Chełm, które również zakończą się w drugiej połowie kwietnia egzaminem zewnętrznym.
Na początku lutego zakończono zajęcia w ramach IPD dla grupy IV – Lublin i przystąpiono do zajęć z trenerem w ramach warsztatów grupowych i spotkań indywidualnych dla części osób. Po spotkaniach indywidualnych w ramach warsztatów odbyły się również zajęcia w ramach poradnictwa specjalistycznego.
W tym samym miesiącu Uczestnicy z gr I i gr II mieli okazję spotkać się z Pośrednikiem pracy, który pomógł im w napisaniu listu motywacyjnego oraz CV, poznał oczekiwania Uczestników i Uczestniczek odnośnie poszukiwań staży zawodowych.
W grupie V – Chełm również rozpoczęto zajęcia grupowe i indywidualne w ramach warsztatów. Część uczestników wzięła również udział w spotkaniach z psychologiem w ramach zad. 3
W lutym grupy VI i VII z Lubartowa rozpoczęły zajęcia w ramach zad. 1 - IPD.
W styczniu grupa V z Chełma rozpoczęła zajęcia w ramach zad. 1 – IPD, które zakończyły się 30 stycznia. W Grupie IV z Lublinie nadal trwały zajęcia w ramach zad. 1.
Część uczestników z grupy I i gr II z Hrubieszowa miała okazję wziąć udział w zajęciach w ramach zad. 3 – poradnictwo specjalistyczne. Spotkania z psychologiem miały za zadanie nabyć niezbędną wiedzę i umiejętności , które pozwolą uniknąć im przeszkody związane z aktywnością społeczno-zatrudnieniową.
22 i 23 Stycznia odbyły się zajęcia grupowe w ramach zad. 4 – Poradnictwo zawodowe dla grup I i gr II. Uczestnicy mieli okazję podczas zajęć z trenerem na poznanie rynku pracy pod kątem osób niepełnosprawnych, techniki poszukiwania pracy, bariery ON na rynku pracy oraz to jak je przezwyciężać, równość kobiet i mężczyzn na rynku pracy.
Gr III – Chełm wzięła udział w zajęciach grupowych w ramach Warsztatów grupowych. Część uczestników wzięła dodatkowo udział w zajęciach indywidualnych i poradnictwie specjalistycznym. W dniu 29-30 stycznia 2018 r odbyły się zajęcia grupowe w ramach zad. 4 – Poradnictwo grupowe.
Trener zatrudnienia wspomaganego dla ON w sposób intensywny wspiera Uczestników projektu podczas działań w projekcie.
W Grudniu Uczestnicy projektu z Gr I i II miały spotkania w ramach zad 2 – Warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych.
W ramach zadania Uczestnicy mieli grupowe spotkania z trenerem związane z tematyką komunikacji interpersonalnej oraz warsztatów radzenia sobie ze stresem i agresją. Dodatkowo część osób z gr I i gr II miała również zajęcia indywidualne w ramach warsztatów.
Grupa III z Chełma i grupa IV z Lublina rozpoczęły zajęcia w ramach Zad. 1 – IPD. Spotkanie z Doradcą zawodowym pozwoliło określić ścieżkę wsparcia dla potencjalnych Uczestników w ramach projektu.
Dodatkowo od Listopada swoją pracę rozpoczął Trener zatrudnienia wspomaganego dla Osób Niepełnosprawnych.
Do jego zadań należy wszelkiego rodzaju wsparcie osób niepełnosprawnych podczas rekrutacji, spotkań z doradcami zawodowymi, trenerami , pośrednikami pracy, podczas szkolenia i stażu. Trener zatrudnienia wspomaganego dla ON jest dostępny pod numerem telefonu 511 403 138.
Harmonogramy dyżurów Trenera zatrudnienia wspomaganego dla osób Niepełnosprawnych.
Pod koniec listopada rozpoczęły się rozmowy rekrutacyjne i spotkania z doradcą zawodowym w celu opracowania IPD dla Uczestników i Uczestniczek projektu "Aktywni od dziś !" z Hrubieszowa. W grudniu rozpoczną się "Warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych". Zajęcia będą miały charakter spotkań grupowych i indywidualnych.
Z początkiem października 2017r. rozpoczęliśmy realizację projektu "Aktywni od dziś !". Rekrutacja będzie prowadzona w sposób ciągły do 28 lutego 2018r. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie. Dokumenty rekrutacyjne są dostępne w zakładce DO POBRANIA.
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Działanie 11.1 Aktywne włączenie na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie.
Projekt skierowany jest do 90 osób (54 kobiet i 36 mężczyzn) ) z niepełnosprawnościami zamieszkujących (w rozumieniu Kodeksu cywilnego) województwo lubelskie, należących do poniższych kategorii:
Projekt „Aktywni od dziś!” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Działanie 11.1 Aktywne włączenie na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie.
Celem projektu jest zwiększenie szans na podjęcie zatrudnienia i aktywności społeczno-zawodowej u 90 osób (54 kobiet i 36 mężczyzn) z niepełnosprawnościami z województwa lubelskiego, które są niezatrudnione oraz zagrożone wykluczeniem społecznym poprzez realizację kompleksowego programu aktywizacji społeczno-zawodowej (warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych, poradnictwo specjalistyczne i zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia zawodowe oraz staże).
Projekt skierowany jest do 90 osób (54 kobiet i 36 mężczyzn) ) z niepełnosprawnościami zamieszkujących (w rozumieniu Kodeksu cywilnego) województwo lubelskie, należących do poniższych kategorii: ...
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!
Warunkiem uczestnictwa jest spełnienie wymogów określonych w regulaminie rekrutacji.
Zapewniamy:
Proces rekrutacji będzie trwać w okresie 30.09.2017
WIĘCEJ O REKRUTACJI DO PROJEKTU
Warunkiem przystąpienia do Projektu jest wypełnienie Formularza rekrutacyjnego do Projektu i dostarczenie go wraz z pozostałymi dokumentami rekrutacyjnymi w wyznaczonym terminie do Biura Projektu.
Dokumenty rekrutacyjne będą dostępne na stronie internetowej projektu oraz w biurze projektu pod adresem ul. T. Zana 38, 20-601 Lublin, piętro 10, pokój 1001 (można złożyć je osobiście, za pośrednictwem poczty tradycyjnej (listem poleconym) lub przez osobę trzecią na adres biura projektu, do rąk własnych Specjalisty ds. logistyki i monitoringu).
Projekt realizowany jest w terminie
od 30.09.2017r. do 31.08.2018r
Liderem projektu jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw,
Partnerem projektu jest INSPIRES SP. Z O. O.
Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego
na lata 2014-2020. Działania 11.1 Aktywne włączenie
na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie.
Dofinansowanie projektu z UE: 1 277 271,25 PLN