W maju swoje staże zawodowe kończy kolejna grupa Uczestników i Uczestniczek projektu „Aktywni i Pełnosprawni”.
Część osób odbyła IV sesję Indywidualnego Wsparcia Psychologicznego. Odbyły się również spotkania z Pośrednikiem Pracy, który poszerzył wiedzę Uczestników i Uczestniczek projektu w aspekcie poruszania się po rynku pracy, proponował rozwiązania pomocne przy poszukiwaniu pracy i przedstawiał listę ofert pracy dla uczestników. Po licznych prośbach od Uczestników i Uczestniczek projektu, wprowadziliśmy dyżur Psychologa, który w wybranych dniach będzie czekał na osoby, które nadal potrzebują wsparcia.
W kwietniu kolejni Uczestnicy i Uczestniczki projektu kończą swoje staże zawodowe. Nabyte doświadczenie podczas staży pozwoli w przyszłości sprawniej i w większym stopniu odnaleźć się na rynku pracy. Dzięki swoim ambicjom i sumiennej pracy podczas stażu część Uczestników i Uczestniczek projektu po ich zakończeniu dostało możliwość podjęcia zatrudnienia u Pracodawcy.
Część osób, dzięki swojemu zaangażowaniu i chęci poszerzenia umiejętności otrzymało również możliwość przedłużenia stażu.
Pod koniec kwietnia osoby, które zakończyły staż uczestniczyły w IV sesji indywidualnego Wsparcia Psychologicznego podczas, którego była możliwość porozmawiania o dotychczasowym przebiegu wsparcia podczas projektu, podsumowania stażu zawodowego i planach oraz celach na przyszłość.
W marcu część uczestniczek i uczestników zakończyło swoje staże zawodowe. Niektórym uczestnikom i uczestniczkom projektu zostały przedłużone staże zawodowe. Dzięki temu będą mogli nabyć i rozwinąć jeszcze bardziej swoje umiejętności i kompetencje co pozwoli im w przyszłości łatwiej poruszać się po rynku pracy jak również zwiększy ich szansę na podpisanie umowy o pracę z pracodawcą.
W lutym ostatni uczestnicy i uczestniczki projektu rozpoczynają staże zawodowe, które potrwają do maja. Część uczestników i uczestniczek również kończy w lutym swoje staże zawodowe. 9 lutego zakończyło się szkolenie „Księgowość Komputerowa” dla 3 uczestniczek projektu z Lublina (gr. VI).
Styczeń obfituje również w rozpoczęcie kolejnych staży zawodowych przez uczestników i uczestniczki projektu. Od 11 stycznia do 9 lutego potrwa szkolenie „Księgowość Komputerowa” dla 3 uczestniczek projektu z Lublina (gr. VI). 10 stycznia zakończyło się szkolenie „Kucharz małej gastronomii z elementami kuchni regionalnej” dla uczestników i uczestniczek z Lublina (gr. VI)
Od początku grudnia uczestnicy z Lublina (gr. III) i Chełma (gr. II i IV) rozpoczęli 3 miesięczne staże zawodowe, które są zgodne z ich tematyką szkoleń. W Lubartowie (gr. V) do 20 grudnia trwało szkolenie zawodowe „Florysta z elementami dekoracji wnętrz”. W połowie Grudnia rozpoczęło się również szkolenie dla uczestników i uczestniczek z Lublina (gr. VI) „Kucharz małej gastronomii z elementami kuchni regionalnej”, które potrwa do 10 stycznia.
Trwają szkolenia osób z grup w Chełmie (gr. II), Lublinie (gr. III) i 6 osób z Chełma II (gr. IV), które zakończą się w drugiej połowie listopada. W grupie Lubartowskiej (gr. V) Treningi z zakresu kompetencji społecznych odbyły się w dniach 24 października do 10 listopada. Grupa Lublin II (gr. VI) Treningi z zakresu kompetencji społecznych odbywa w dniach od 7 do 21 listopada. Od 25 listopada uczestnicy z Hrubieszowa (gr. I) rozpoczną 3 miesięczne staże zawodowe.
Uczestnicy z Hrubieszowa (gr. I) rozpoczęli z początkiem miesiąca szkolenia zawodowe które potrwają do 28 października. Uczestnicy z Chełma (gr. II) i Lublina (gr. III) rozpoczną szkolenia w drugiej połowie października i zakończą je w listopadzie. Szkolenia wybrane przez naszych uczestników to m.in. Kucharz, Pracownik Administracyjno-Biurowy czy Florysta.
W raz z początkiem miesiąca uczestnicy z Chełma II (gr. IV) Lubartowa (gr. V) i Lublina II (gr. VI) rozpoczęli swój udział w projekcie od spotkań z Doradą zawodowym. Od 10 października uczestniczyli z Chełma II (gr IV) wzięli udział w Treningach z zakresu kompetencji społecznych i profilaktyki zdrowotnej oraz Warsztatach aktywizacji zawodowej. Dzięki temu pod koniec miesiąca część uczestników z grupy Chełm II (gr. IV) rozpocznie szkolenia zawodowe. Grupa z Lubartowa (gr. V) również zaczęła Warsztaty aktywizacji zawodowej, które zakończą się 22 października.
Uczestnicy z Hrubieszowa (gr. I) , Chełma (gr. II) i Lublina (gr. III) zakończyli Treningi z zakresu kompetencji społecznych i profilaktyki zdrowotnej oraz Warsztaty aktywizacji zawodowej. W październiku rozpoczną się szkolenia zawodowe dla wszystkich trzech grup. Uczestnicy projektu poprzez bony szkoleniowe mają możliwość zdobycia umiejętności, które pozwolą im po stażu znaleźć zatrudnienie.
Zostały już ostatnie miejsca w projekcie Aktywni i Pełnosprawni. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z działaniami projektowymi i do złożenia Formularza Zgłoszeniowego.
Uczestnicy grupy z Hrubieszowa (gr. I) jako pierwsi wzięli udział w spotkaniach z doradcą zawodowym a w dniu 18 sierpnia rozpoczną się 8 dniowe Treningi z zakresu kompetencji społecznych i profilaktyki zdrowotnej. Grupy z Chełma (gr. II) i Lublina (gr. III) również rozpoczęły udział w projekcie. Pierwsze zajęcia z doradcą zawodowym odbędą się 23 sierpnia i zakończą się pod koniec miesiąca.
Wciąż przyjmujemy zgłoszenia do udziału w projekcie „Aktywni i Pełnosprawni”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z działaniami projektowymi i do złożenia Formularza Zgłoszeniowego.
Pod koniec lipca uczestnicy z Hrubieszowa (gr. I) rozpoczynają udział w projekcie „Aktywni i Pełnosprawni”. Uczestnicy wezmą udział w spotkaniach z doradcą zawodowym podczas, których opracowana zostanie Diagnoza potrzeb i Indywidualny plan działania. W dalszej kolejności wezmą udział w Treningach z zakresu kompetencji społecznych i profilaktyki zdrowotnej, oraz Warsztatach aktywizacji zawodowej.
Z dniem 1 czerwca 2016r. rozpoczęliśmy realizację projektu „Aktywni i pełnosprawni”. Rekrutacja prowadzona jest do 30.09.2016r. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w witrynie projektu, w zakładce: Do pobrania
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa, z oferowanymi w ramach projektu działaniami oraz z zasadami rekrutacji do projektu.
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020,
Działanie 11.1 – Aktywne włączenie,
na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie.
Wartość projektu wynosi 947 370,00 zł. w tym wkład Unii Europejskiej 805 264,50 zł
www.europa.eu www.efs.gov.pl