Practical instructions about effective organization of work with e-volunteers. This publication has been prepared by usage of different sources during implementation of the "E-volunteering as a tool for building common future" project.
Project co-financed within the framework of Polish-Lithuanian Youth Exchange Fund from the grants of MEN.
W ręce nauczycieli, pedagogów oraz uczniów oddajemy poradnik dotyczący zakładania oraz działalności Szkolnych Klubów Europejskich. Publikacja powstała z myślą o aktywnych, młodych ludziach, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, jej instytucji, państw członkowskich, a także roli Polski we wspomnianej organizacji. Autorzy publikacji starali się podsunąć jak najwięcej gotowych rozwiązań, które pomogą nie tylko w założeniu klubu, ale również przyczynią się do stworzenia jak najbardziej atrakcyjnej formuły omawianego podmiotu, za chęcającej młodych ludzi do poszerzania swojej wiedzy w obszarze Unii Europejskiej. Z pewnością atrakcyjną formą dla młodych będą wszelkie działania realizowane w sieci internetowej, np. tworzenie i prowadzenie strony internetowej, czy też prowadzenie profilu lub konta na portalu społecznościowym.
PUBLIKACJA WSPÓŁFINANSOWANA PRZEZ SZWAJCARIĘ
W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY
Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
Zapraszamy do zapoznania się z publikacją podsumowującą nasz projekt polsko-litewski Youth stressed out check this out. Wydawnictwo jest wynikiem współpracy dwóch grup młodzieżowych z Polski i Litwy, które pracowały nad zagadnieniem walki ze stresem.
This publication is a part of “Youth stressed out – check this out!” project supported by “Youth in Action Programme”. This publication reflects only an opinion of its authors and European Commission cannot be responsible of all information which was given in it.
Instytut Rynku Pracy
Dobre praktyki w zakresie doradztwa zawodowego Polska, Ukraina, Białoruś, Norwegia. Doradztwo zawodowe w Polsce, Ukrainie, Białorusi i Norwegii. Zeszyt Metodyczny
http://www.professional-youth.eu/
W dziesięciu krótkich filmach przedstawiamy poradnik krok po kroku po rynku pracy dla młodego człowieka. Zachęcamy do obejrzenia i mamy nadzieję, że będą inspiracją do poszukiwania swojej drogi życia i realizacji marzeń zawodowych.
Przewodnik po programach i funduszach UE dla młodzieży.
Unia Europejska stawia szczególny nacisk na rozwój młodzieży, dlatego kieruje do młodych ludzi wiele programów, mających na celu wsparcie ich możliwości edukacyjnych czy też zwiększenie ich możliwości na rynku pracy. Poniższa publikacja prezentuje wybrane programy, z których mogą korzystać młodzi ludzie, z zakresu: edukacji, wolontariatu, pracy i przedsiębiorczości.
Podręcznik dla organizatorów debat obywatelskich i debat Pro-Contra.
W podręczniku można znaleźć praktyczne informacje o tym jak organizować debaty, jak przygotować się do nich oraz jak wykorzystywać nowe media w edukacji politycznej i obywatelskiej. Podręcznik w języku angielskim.
Publikacja informująca na temat Programu 'Młodzież w działaniu', która powstała w ramach projektu 'Youth in Action TV'. Ma na celu dać odpowiedź na pytania jak wziąć udział lub zorganizować projekt młodzieżowy, np. wymianę. Podręcznik w języku angielskim.
Publikacja zawierająca program kształceniowy w zakresie edukacji politycznej i obywatelskiej. Warsztaty i materiały szkoleniowe przydatne dla multiplikatorów kształcenia politycznego na Ukrainie. Publikacja wydana w ramach projektu Akademia demokracji - wsparcie dla kształcenia politycznego i obywatelskiego na Ukrainie. Projekt obejmował cykl szkoleń i warsztatów, opracowanie programu kształcenia oraz promocję edukacji politycznej na Ukrainie. Wersja językowa: ukraińska.
Krzysztof Markowski, Bohdan Rożnowski, Dorota Bryk, Konrad Konefał, 2010
Publikacja jest owocem pierwszej tury badań przedsiębiorców z terenu Lubelszczyzny, prowadzonych w ramach projektu „Tendencje rozwojowe przedsiębiorstw i popyt na pracę w województwie lubelskim w kontekście organizacji przez Polskę i Ukrainę Euro 2012 – diagnoza i prognoza”. Realizowane badania mają na celu zebranie wszystkich ważnych informacji pozwalających na opisanie istotnych czynników wpływających na stan lubelskich przedsiębiorstw, w obszarach dotyczących m.in. kryzysu, polityki zatrudnienia, wykorzystania funduszy europejskich, kultury organizacyjnej przedsiębiorstw.
a handbook for civic and political education of youth
This publication aims to deliver solutions for such problems of contemporary Poland like the low level of citizens participation, mostly young people, in the public life or the low turnout rate.
Paweł Kaczmarczyk (red.), 2008
Publikacja stanowi efekt prowadzonych na terenie miasta Lublin badań gospodarstw domowych, pracodawców oraz studiujących i pracujących w Lublinie obywateli Ukrainy i Białorusi. Taki dobór próby badawczej pozwolił skoncentrować się na czterech wzajemnie powiązanych elementach. Pierwszym z nich była skala, dynamika i struktura współczesnych migracji z Lubelszczyzny. Podjęto próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie, jakie są skutki mobilności zagranicznej dla migrantów, ich rodzin oraz społecznosci lokalnych. Drugim aspektem były rozmiary i cechy strukturalne napływu imigrantów, a w szczególnosci problematyka integracji ekonomicznej cudzoziemców w Lublinie i okolicach. Z elementem tym wiążą sie dwa kolejne. Trzeci dotyczył gotowości do zatrudniania cudzoziemców w Polsce i rozmiarów popytu na pracę obywateli krajów ościennych na polskim rynku pracy. Czwarty stanowi analizę specyficznej grupy imigranckiej, jaką są studenci zagraniczni. Niniejsze opracowanie zawiera wyniki i wnioski z przeprowadzonych prac badawczych wzbogacone o analizę monograficzną, która stanowi tło i kontekst zawartych rozważań.
Wojciech Otrębski, Bohdan Rożnowski, 2008
Publikacja jest efektem badań kwestionariuszowych, która pozwoliły na rozpoznanie i opisanie wzajemnego spostrzegania się przez poszczególnych uczestników rynku pracy (pracownik z niepełnosprawnością, pracownik sprawny i pracodawca) oraz wynikających z tych spostrzeżeń stereotypów jako jednej z głównych przyczyn niepowodzeń w realizacji zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
Książka składa się z czterech rozdziałów. Dwa pierwsze przybliżają podstawy teoretyczne prowadzonych badań. Trzeci rozdział wyjaśnia metodologię, prezentuje grupę i zastosowane metody. Natomiast w czwartym rozdziale szczegółowo opisane są uzyskane wyniki. Całość pracy kończą wnioski z badań i spis bibliograficzny.
Publikacja opracowana została w projekcie "Równe szanse w pracy" zrealizowanym w ramach Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Bohdan Rożnowski (red.), 2007
W ksiązce znaleźć można poszerzenie wiedzy na temat zarządzania projektami społecznymi, wskazanie narzędzi przydatnych w tym zakresie oraz przedstawienie doświadczeń osób zarządzających tego typu projektami. Publikacja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom licznej grupy pracowników instytucji rynku pracy, którzy przygotowują się do realizacji projektów, szczególnie tych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W publikacji zebrano artykuły traktujące o różnych aspektach zarządzania projektami od planowania począwszy na ewaluacji i rozliczeniu skończywszy. Elementem odróżniającym tę od innych publikacji, istotnym z praktycznego punktu widzenia, są opisy doświadczeń i konkretnych przykładów osób na codzień zarządzających projektami.
Publikacja jest dostępna w sprzedaży. Cena: 25 zł + ew. koszty wysyłki
Konrad Konefał, Paweł Stróżak, 2007
Opracowanie stanowi raport z badań zrealizowanych na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie na grupie 150 zarejestrowanych bezrobotnych w listopadzie 2007 roku. Zawiera analizy dotyczące:
- wielu aspektów fukncjonowania osób bezrobotnych na lokalnym rynku pracy (plany, oczekiwania, doświadczenia),
- rynku pracy powiatu włodawskiego widzianego oczami osób poszukujących na nim pracy
- oceny jakości funkcjonowania urzędu pracy w opiniach jego klientów
Raport został opracowany jako materiał pomocniczy dla strategii rozwoju powiatu włodawskiego.
Publication created within the project called Transfrontier Centre for Labour Market Support
Do you want to work legally?
Do you want to find out more about the procedures?
Publication created within the project called Transfrontier Centre for Labour Market Support
Do you want to hire a foreigner legally?
Do you want to find out about the procedures?
Publication of the Economic Forum of Young Leaders, which took place between the 6th and 10th of September 2006.
Publisher: Ministry of Regional Development
Publication sponsored by the European Union within the Technical Support Operation Programme
A handbook covering the promotion of citizen organization in local environment. Includes methods of work of local communities and chosen examples of conducting promotional campaigns..
PDF Files Cover Page ; Main Frame
Emigration intentions, payment expectancy, difficulties experienced in labour market, assessment of self-government, state of enterprises in Lublin Voivodeship are only few of the subjects which are carefully described in our newest publication. 'Attitudes and Behaviour of Local Labour Market Members' was issued at the end of January. It is a result of two years of surveys and opinion polls concerning attitudes and plans of labour market members in chosen counties of the Lublin Voivodeship (Lublin, Biała Podlaska, Chełm, Zamość, lubelski, bialski, chełmski, zamojski, parczewski, puławski, hrubieszowski, biłgorajski). The publication sums up two editions of research held in years 2005 and 2006 within the project called 'Investigation of County Labour Markets' Needs Regarding the Employment and Development of Human Resources', which was conducted by the ZPORR.
A guide for coordinators of international youth exchanges
European Meeting Centre - Nowy Staw Foundation, January 2007
Report from field research realized on demand of the Lublin Voivodeship Development Foundation.
Project co-financed by European Union PHARE funds, realized under the supervision of Polish Agency for Entrepreneurship Development - Nasutów, lipiec 2005
Report created on demand of the European Meeting Centre - Nowy Staw Foundation as a backup material in a project named "THE STUDY OF NEEDS OF COUNTY LABOUR MARKETS REGARDING EMPLOYMENT AND DEVELOPMET OF HUMAN RESOURCES", which was realized between February 2005 and December 2006 as a part of 2.1 Integrated Operation Programme of Regional Development. The report was created using data accessible on the 30th of June 2006.
Report created on demand of the European Meeting Centre - Nowy Staw Foundation as a backup material in a project named "THE STUDY OF NEEDS OF COUNTY LABOUR MARKETS REGARDING EMPLOYMENT AND DEVELOPMET OF HUMAN RESOURCES", which was realized between February 2005 and December 2006 as a part of 2.1 Integrated Operation Programme of Regional Development.
Report created on demand of the European Meeting Centre - Nowy Staw Foundation as a backup material in a project named "THE STUDY OF NEEDS OF COUNTY LABOUR MARKETS REGARDING EMPLOYMENT AND DEVELOPMET OF HUMAN RESOURCES", which was realized between February 2005 and December 2006 as a part of 2.1 Integrated Operation Programme of Regional Development
T. Zana 38 , 20-601 Lublin Poland
secretariat : tel. +48 511 403 155
Support Center for Social Economy: tel. +48 507 114 740
Labor Market Institute:
voivodeship lubelskie: tel. +48 511 403 138
other voivodships: tel. +48 511 403 176
European Information Point Europe Direct - Lublin: tel. +48 511 403 171
International projects: tel. +48 507 112 228
www.eds-fundacja.pl
eds@eds-fundacja.pl
Nasze biuro na mapie
NIP: 946-17-71-036
REGON: 430308156
Bank Account: Alior Bank S.A.
Zana 32A 20-601 Lublin
Bank identification number
SWIFT: ALBPPLPW
Account No. PL13249000050000453097076090
Sandomierska 89, 25-318 Kielce Poland
Tel/fax: +48 727 400 872
startdobiznesu@eds-fundacja.pl
ul. Kopernika 1, 35-959 Rzeszów,
pietro 5, pok. 52,
Tel: 576-325-861 , tel. 600-353-873
m.rajchel@eds-fundacja.pl
Nasutów 98 A, 21-025 Niemce Poland
tel./fax +48 81 756 79 01
www.nasutow.pl
nasutow@eds-fundacja.pl
rezerwacja@nasutow.pl
Dom Nasutów na mapie