AKTUALNOŚCI 2016 ROKU

21.08.2016r., Lublin - Nasutów Letnia szkoła kultury i języka polskiego.
Lato z Polską na Lubelszczyźnie
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Właśnie rusza organizowana przez Europejskie Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw Letnia szkoła kultury i języka polskiego.

Już w najbliższą niedzielę (21.08.2016r.), w Nasutowie k. Lublina rozpoczynamy zajęcia z języka polskiego oraz program warsztatów kulturalnych dla 40 dzieci polonijnych z Litwy, Ukrainy i Białorusi.

Przez 9 kolejnych dni, dzieci polonijne będą uczestniczyć w zajęciach z języka polskiego, a także w serii warsztatów kulturalnych oraz wyjazdów dzięki którym będą mogły lepiej poznać kulturę naszego kraju.

W ramach Leniej szkoły kultury i języka polskiego planujemy min. zwiedzanie Lublina oraz Zamościa, warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez lokalnych rzemieślników, warsztaty teatralne, spotkania z lokalną młodzieżą oraz zajęcia z lektorami języka polskiego.

Dzięki pobytowi w naszym kraju, dzieci polonijne będą miały okazję podnieść swoje kompetencje w zakresie języka polskiego, wymienić się doświadczeniem z rówieśnikami z Polski (wspólne ogniska i zajęcia sportowe z rówieśnikami z okolicznych miejscowości), poznać sytuację i warunki życia w naszym kraju, a także nawiązać przyjaźnie. Dzieci polonijne będą miały także możliwość bliższego, praktycznego poznania polskiej historii, tradycji i obyczajów.

Projekt współfinansowanyw ramach sprawowania opieki
Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.