Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw powstała w 1993 roku.
Popieramy wszelkie inicjatywy społeczne mające na celu budowanie społeczeństwa obywatelskiego, współpracy i solidarności między narodami. Wspieramy procesy demokratycznych przemian na Białorusi i Ukrainie. Promujemy Lublin i Lubelszczyznę jako miejsce spotkania różnych kultur i narodów. Działamy na rzecz świadomego członkostwa Polski w Unii Europejskiej .
05-10.05.2016 r., LublinWarsztaty foto/radio/wideo
Młoda redakcja 2016Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw
PRACE UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW
FOTOGRAFIA - SESJA LUBELSKA
Nasutowskie dźwięki
Nasutów to nie tylko przyjaźni ludzie, świeże powietrze i krajobrazy. To też dźwięki.
A wśród tych w Europejskim Domu Spotkań dominuje jeden. Posłuchaj ...
Nasutowskia legenda czyli dawno, dawno temu ...
FOTOGRAFIA - SESJA MAJDANEK
PRODUKCJE FILMOWE
FOTOGRAFIA - SESJA NASUTOWSKA
Rozpoczęły się zajęcia w projekcie Młoda Redakcja 2016.
Warsztaty w Nasutowie
Polskie Radio Lublin
Muzeum na Majdanku
Warsztaty dziennikarsko-medialne skoncentrowane na technikach przygotowania materiału radiowego, telewizyjnego i fotograficznego dla młodych dziennikarzy z Ukrainy i Białorusi odbywają się w dniach 5-10 kwietnia 2016 roku w Nasutowie k/Lublina.
Dla Kogo ?
Dziennikarzy, wydawców, współpracownikiów lub wolontariuszy mediów młodzieżowych, studenckich, obywatelskich, studnetów kierunów związany z mediami i komunikacją społeczną
Dla osób chcących zdobyć nowe kompetencje i umiejętności w zakresie dziennikarstwa, nawiązać kontakty i wymienić niedoświadczeniem z młodymi dziennikarzami z Polski, Ukrainy i Białorusi
Dla osób chcących pracować w zespole medialnym relacjonującym jedno z największych spotkań młodych liderów z państw Unii Europejskiej, Europy Wschodniej, Bałkanów i Kaukazu – XI Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, które odbędzie się we wrześniu 2016 roku w Nowym Sączu i Krynicy
Organizatorem warsztatów dziennikarsko – medialnych jest Fundacja Współpracy Polsko – Niemieckiej i Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Udział w projekcie obejmuje:
Uczestnictwo w warsztatach dziennikarsko-medialnych w Lublinie w dniach 05-10 kwietnia br.:
Zajęcia obejmują 24 godziny zajęć praktycznych i warsztatów z zakresu dziennikarstwa internetowego oraz nowych mediów. Zajęcia prowadzą specjaliści w danej dziedzinie, pracujący lub współpracujący z lokalnymi mediami. Uczestnicy będą pracować nad konkretnymi zadaniami. Rezultatem końcowym będzie relacja online zawierająca teksty, materiały wideo i fotograficzne oraz materiały audio. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat.
Zajęcia obejmują następujące bloki tematyczne:
Dziennikarstwo wideo: praca z kamerą, podstawowe funkcje kamery wideo, podstawy kompozycji obrazu, oświetlenie i dźwięk, pisanie scenariusza, podstawy montażu nieliniowego.
Dziennikarstwo radiowe: techniki przygotowania materiałów radiowych, podstawowe gatunki dziennikarstwa radiowego, planowanie audycji radiowej.
Fotografia prasowa i praca fotoreportera, techniki przygotowania zdjęć do prasy i do internetu.
Media społecznościowe: nowe kanały komunikacji, tworzenie i adaptowanie treści, komunikacja z czytelnikiem/odbiorcą.
Podczas warsztatów uczestnicy pracują w grupach, a zajęcia dobrane są do ich potrzeb. Potrzeby te wskazali w formularzu zgłoszeniowym i w czasie bezpośrednich rozmów telefonicznych przed warsztatami z organizatorem. Warsztaty odbywają się w Domu Nasutów. Ośrodek położony jest 15 km od Lublina, w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.
Warunki uczestnictwa:
Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne
Zajęcia odbywają się w języku polskim, uczestnicy z Ukrainy i Białorusi powinni komunikatywnie posługiwać się językiem polskim.
Organizatorzy pokrywają zwrot kosztów podróży dla uczestników z Ukrainy i Białorusi do kwoty 150 zł na 1 osobę.
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 04.03.2016 roku. O wynikach rekrutacji poinformujemy do dnia 10.03.2016 roku.