AKTUALNOŚCI 2012 ROKU

12.03.2012 Lublin Debata Młodzieży Lubelszczyzny z udziałem Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego Akademia "Złota 9"

Akademia Złota 9 – Szkoła Służby Obywatelskiej – prowadzona przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw, była głównym organizatorem debaty Młodzieży Lubelszczyzny z udziałem Prezydenta RP.

W spotkaniu, które odbyło się 12 marca 2012 r. w Klasztorze Dominikanów przy ul. Złotej 9, uczestniczyło ponad 150 osób. Aula Magna wypełniona została po brzegi licznie przybyłą młodzieżą – słuchaczami Akademii Złota 9. W spotkaniu uczestniczyli również założyciele Akademii - o. Ludwik Wiśniewski OP, Tomasz Różniak i Sergiusz Kieruzel z Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W dyskusji młodzieży z Prezydentem Komorowskim poruszone kwestie dotyczyły m.in. istoty autorytetu i ideowości w życiu społecznym, polityki zagranicznej, polityki społecznej, edukacji, bezrobocia, rodziny oraz promocji Lubelszczyzny. Na zakończenie młodzież złożyła na ręce Prezydenta tablicę zasad młodego pokolenia, którymi młodzi deklarują się kierować w swojej służbie publicznej.

Na spotkaniu byli obecni również przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Minister Sławomir Rybicki, Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, dyrekcje i nauczyciele szkół uczestniczących w debacie oraz akredytowane media.

powiekszeniepowiekszenie powiekszenie powiekszenie
powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie
powiekszenie powiekszenie powiekszenie

Wspólnym zdjęciem oraz wpisem do księgi pamiątkowej Prezydent Bronisław Komorowski zakończył spotkanie ze słuchaczami Akademii Złota 9.

powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie
powiekszenie powiekszenie powiekszenie

Foto: Aleksander Wolak www.aleksanderwolak.com

a

Akademia Złota 9 dziękuje wszystkim za udział w debacie i zaprasza na kolejne spotkania w ramach Szkoły Służby Obywatelskiej.

Aby otrzymywać informacje o spotkaniach należy wysłać swój adres mailowy na: zlota9@eds-fundacja.pl
Następne spotkanie 24 marca 2012r. w Nasutowie k/Lublina – Gościem Akademii będzie J.E. Abp Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski.

Zapraszamy! www.zlota9.pl