AKTUALNOŚCI 2010 ROKU

5-7.11.2010r. Gdańsk Chrześcijański Tydzień Społeczny III Chrześcijański Tydzień Społeczny

W dniach 5-7 listopada 2010 roku odbędzie się w Gdańsku III Chrześcijański Tydzień Społeczny.

Chrześcijański Tydzień Społeczny to miejsce spotkania organizacji, związku zawodowego NSZZ „Solidarność”, ruchów, inicjatyw, grup nieformalnych oraz osób budujących sprawiedliwość społeczną w swoich społecznościach. Patronat honorowy nad III Chrześcijańskim Tygodniem Społecznym objął JE Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź oraz Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Tydzień poświecony będzie głównym problemom i wyzwaniom społecznym w Polsce takim jak: edukacja i wychowanie, solidarność, bieda, rozwój lokalny i regionalny, prawa pracownicze, polityka na rzecz rodziny, wartości kształtujące życie społeczne i gospodarcze w Polsce.

Wierzymy, iż wspólna refleksja nad tymi zjawiskami pozwoli nam na twórcze proponowanie rozwiązań w ważnych kwestiach społecznych.

Jako temat przewodni Tygodnia przyjęto zasadę pomocniczości w odniesieniu do praktyki życia społecznego i gospodarczego po 20 latach przemian ustrojowych w Polsce.

Współorganizatorem III Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego jest Fundacja Pomorska, założona przez śp. Macieja Płażyńskiego, Marszałka Sejmu RP. Chcemy by III Chrześcijański Tydzień Społeczny był również czasem refleksji nad myślą społeczną i polityczną Macieja Płażyńskiego.