W dniach 3-12 sierpnia 2007 r. w Nasutowie odbyła się polsko-niemiecko-austriacka wymiana młodzieży. Projekt był o tyle nietypowy, że głównym punktem programu była praca młodych ludzi na cmentarzach wojennych.
Uczestnicy spotkania wzięli udział w pracach porządkowych na dwóch cmentarzach żołnierskich położonych na Lubelszczyźnie – we Wronowie (w gminie Bełżyce) i w Borowie (w gminie Chodel). Są to cmentarze, na których pochowani są polegli w I Wojnie Światowej żołnierze armii austro-węgierskiej, pruskiej i rosyjskiej. Obie nekropolie, położone w lasach, wymagają gruntownej renowacji, którą kierują gminy w porozumieniu z Austriackim Czarnym Krzyżem.
Oprócz pracy młodzież wzięła udział w warsztatach na temat I Wojny Światowej, historii cmentarzy żołnierskich i opieki nad grobami żołnierskimi w Polsce, Austrii i Niemczech.
W programie nie zabrakło także wizyt w miejscach związanych z II Wojną Światową, młodzież zwiedziła muzeum byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, a także muzeum byłego obozu zagłady w Bełżcu.
Młodzi uczestnicy wymiany mieli okazję spotkać się z Posłem do Parlamentu Europejskiego Prof. Zbigniewem Zaleskim, a także z lubelskim historykiem Andrzejem Chaciołką, wybitnym znawcą historii I Wojny Światowej.
Ważną część projektu stanowiły międzynarodowe dyskusje przy ognisku, wspólne spędzanie wolnego czasu, prezentacja naszych kultur narodowych, a przy okazji obalanie wzajemnych stereotypów.
Projekt został zorganizowany przez Fundację Nowy Staw we współpracy z Towarzystwem Współpracy Europejskiej, Austriackim Czarnym Krzyżem i Niemieckim Związkiem Ludowym Opieki nad Grobami Wojennymi.
Na przyszły rok planowana jest dalsza współpraca i odnawianie kolejnych zapomnianych cmentarzy wojennych.